haberkartali.net

“Futbolcularımızın %99’u indirim talebini kabul etmedi”

22 Ağustos 2020 - 13:17
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kadrodaki oyuncuların maliyetine vurgu yaparak bazı oyuncular ayrılmadan transfer yapamayacaklarını söyledi.

Divan Kurulu’nda konuşan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kadrodaki yüksek maliyetli oyunculara dikkat çekerken futbolcuların yüzde 99’unun indirim talebini kabul etmediğini belirtti.

Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştiren Siyah Beyazlılar, kulübün toplam borcunun 3 milyar 301 milyon 792 bin 992 lira olduğunu açıkladı.

“Bir daha böyle kontratı hayatımız boyunca bulamayız”

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamaları şu şekilde:

”Maliyetleri fazla olan futbolcularımız var. İndirim alamadığımız yüzde 99 futbolcu var. Suçlamıyoruz ama bilgilendiriyorum. Bize ‘Bir daha böyle bir kontratı hayatımız boyunca bulamayız, biz buradayız’ cevabını verdiler. Ne yapabiliriz bilemiyoruz. Bu bütçeleri karşılamakta zorlanıyoruz. İki yıl daha böyle devam edecek. Harcama limitimiz 30 milyon avrolara indi. Ayrılan topçuların yerine yenilerini koyma şansımız yok. Bu oyuncular gitmediği sürece yeni isimleri nasıl kadromuza katarız bilmiyorum.”

”Mevcut kontratları iptal etmek veya indirim almaktan başka çarem yok”

”İndirim yapmadıkları müddetçe, yeni arkadaşlara nasıl yer açacağız, bu bir handikap. Bunu bir başka takım nasıl yapıyor bilmiyorum. Biz Beşiktaşız, efendiyiz. Mevcut kontratları iptal etmek veya indirim almaktan başka çarem yok. Özümüze, gençlere dönmek zorundayız. Bu sebeple Sergen Hocamızdan destek istedik. Doğru söylemleri var. Altyapıdan futbolcu var da mı ben oynatmıyorum dedi. Haklı. Eski kaptanlarımızdan futbol adamı Mehmet Ekşi’yle el sıkıştım. Altyapıyı ona teslim ediyoruz. Sergen Hoca ile birlikte çalışacaklar. Gelecek günlerde altyapıyla ilgili projelerimizi açıklayacağız.”

”PAOK maçını alacağız”

”PAOK maçını alacağız. Çok fazla siyasi polemik var ama spor kardeşlik demektir. PAOK ile kardeşliğimizi, kartal amblemi olduğunu, beraber bazı şeyleri paylaştığımızı ifade eden mektubu göndereceğiz. Biz efendi gibi gider maçımızı oynarız, oradaki oyunlardan korkutularak üzerimize bir baskı kurulmak isteniyor. Biz Beşiktaş’ız, cesuruz. Biz 11 kişi gider görevimizi yaparız. Bize de bir şey olursa arkamızda daha çok var. Hallederler.”

Haber Kaynağı: NTV

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.