haberkartali.net

“İstek, arzu ve konsantrasyon üst seviyedeydi”

09 Şubat 2020 - 21:05
Futbol yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş'ın başında Vodafone Park'taki ilk maçına çıkan Sergen Yalçın'ın galibiyetteki önemini değerlendirdi.

Güntekin Onay ‘ın Hürriyet gazetesindeki açıklamaları şu şekilde:

“Beşiktaş, Sergen Yalçın’ın teknik adam olarak çıktığı ilk iç saha maçında futboluyla ve aldığı skorla izleyenleri doyurdu.

İlk 45 dakika topa sahip olup oyunu rakip ceza alanına yıkan ancak katı ve kalabalık Gaziantep savunmasını aşıp net pozisyon üretmekte zorlanan siyah beyazlılar, zaman zaman basit top kayıplarıyla da kalesinde tehlikeler yaşadı.

İkinci yarıya Boateng-Ljajic değişikliği ve önde baskı-yüksek tempoyla başlayan Beşiktaş yaptığı nitelikli pres ile konuk takımı yarı sahasından çıkartmadı.

Sergen Yalçın -net şekilde görülüyor ki- oyuncularından pres istiyor ve fiziksel dayanıklılık ile güce önem veriyor. Yapılan oyuncu değişiklikleri Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın vizyonunu ve misyonunu ne kadar iyi bildiğinin göstergesi.”

Sergen Yalçın, skorla yetinmiyor

1-0 ve 2-0 ile asla yetinmeyen daha fazlasını isteyen, kazanan ve kazanırken de keyif veren bir Beşiktaş talep ediyor Sergen Yalçın… Dün ikinci yarıdaki futbol gerçekten de görkemliydi. Gaziantep gibi ligin en tehlikeli kontratak takımına hiç pozisyon vermeden, adeta tek kale oynayıp kazanmak Beşiktaş’ın gelecekteki iç saha maçlarında oynayacağı futbol konusunda da fikir verdi.

Taraftarının yarattığı sinerjiyle bambaşka bir havaya bürünüyor

İstek, arzu ve konsantrasyon üst seviyedeydi. Ancak başta Diaby olmak üzere bazı oyuncuların performansları halen yetersiz. Dün sonradan oyuna giren Lens ‘Bu forma benim’ mesajını verdi. Sergen Yalçın, Boateng-Burak-Ljajic’in birlikte sahada olduğu bir formül üretirse ofansif olarak daha da kolay sonuca giden bir takım ortaya çıkacaktır. Dün şunu gördük: Beşiktaş, taraftarının yarattığı sinerjiyle bambaşka bir havaya bürünüyor. Siyah beyazlılar Başakşehir deplasmanından 3 puanla ayrılırsa yarışta güçlü bir adaya dönüşebilir.

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.