haberkartali.net

“Avcı, Oğuzhan’ı maça hazırlamalıydı”

23 Aralık 2019 - 9:11
Futbol yorumcusu Ali Ece, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini Fanatik gazetesindeki köşe yazısında değerlendirdi.

Futbol yorumcusu Ali Ece, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini Fanatik gazetesindeki köşe yazısında değerlendirdi.

“1-Yanal’ın hatasından vazgeçip doğruyu bulması

2-Avcı’nın hatalı rakip ve mekân analizi

3-Çakır’ın idare-i maslahatçılığı Yanal’ın derbi öncesi son maçlardaki en büyük hatası Ozan Tufan’ı kanada sıkıştırmaktı. Hâlbuki Ozan’ın “merkezi dinamizmi” güçlü oyun devamlılığı için olmazsa olmaz: Atiba-Elneny merkezine karşı Ozan’ın Gustavo ile beraber hem Beşiktaş’a top yaptırmayan baskısı, hem de sahipsiz topların kazanılması savaşındaki etkisi Fenerbahçe’nin oyun üstünlüğü kurmasını sağlayan bir numaralı saha içi faktördü. Attığı jenerik golün yanı sıra Ozan’ın ilk yarıda kazandığı 6 top yine tek başına direnen Atiba’ya karşı ibreyi Fenerbahçe lehine döndürdü.

Eksik analiz

Avcı, Kadıköy’ü eksik analiz etmiş: Fenerbahçe, taraftarını arkasına alınca yani ilk golü atınca, hakemi de baskı altına alıyor ve 0-1’den dönmek derbilerde çok zorlaşıyor. O yüzden Avcı 0-0 planını daha iyi yapmalıydı, Diaby gibi bir top kaptırma makinesi yerine ya ısrarla kazanmaya çalıştığı Oğuzhan’ı maça hazır hale getirmeliydi ya da direkt Ljajiç ile başlayıp ilk 10 dakikadan Fenerbahçe’ye yüzde 71 kadar yüksek oranda topa hükmetme fırsatını vermemeliydi.A

Gecenin sorusu

Serdar Aziz-Vida çatışmalarından en az birisi penaltı değil mi? Atiba’nın golünden önce pozisyon aut değil de korner değil miydi? Çakır, N’Koudou’nun pozisyonunu tekrar izlese yine devam der mi?

Maçın starı

Cüneyt Çakır, Avrupa ’da gururumuz, ‘Türk hakemliğimizin Batman’i. İstanbul derbilerinde ise aynı Çakır ev sahibinin Joker’ine dönüşüyor. Vodafone Park’ta penaltı vereceği pozisyonu Kadıköy’de es geçiyor ya da o gün ev sahibi kimse ona göre idare-i maslahat yapıyor.

Kısa mesaj

Beşiktaş’ın yetersiz oyunu iç işleri meselesi, hakem standartsızlığı ise Beşiktaş’ın dış işleri meselesi. Evet, mali açıdan bırakılan enkaz, saçma sapan sözleşmeler nedeniyle yönetim öncelikle o ivedi sorunları çözme derdinde. Ancak Türkiye ’de MHK vs gibi dış işleri tamamen atlarsan, başın ekstra ağırır!

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.