haberkartali.net

“Sergen Yalçın etkisi”

26 Temmuz 2020 - 12:11
Futbol yazarı Ali Ece, Gençlerbirliği - Beşiktaş karşılaşmasını Fanatik gazetesindeki köşesinde değerlendirdi.

Futbol yazarı Ali Ece, Gençlerbirliği – Beşiktaş karşılaşmasını Fanatik‘teki köşe yazısında değerlendirdi.

“Sergen Yalçın göreve geldiğinden beri Beşiktaş 11’inde kim olursa olsun Beşiktaş, iki maç hariç tüm maçlarda hücum sürekliliğini sahaya yansıtmayı başardı. Dün gece de Ankara’da ilk 15 dakikada Beşiktaş 7 tane “gol girişimi ile gol pozisyonu arası” aksiyon geliştirdi.

Neden “Gol Girişimi” ile “Gol Pozisyonu” arası diyorum? Çünkü daha yetenekli oyuncuların rahatça gole çevireceği pozisyonlar gol kaçırma istatistiğine dönüşürken, oynatılmak zorunda olan bazı oyuncuların yetersizliği bazen pozisyona bile dönüşmeden sadece gol girişimi seviyesinde kalıyor!

Öyle ki bu sezon Beşiktaş’ın ligde en çok gol atan ismi yıllarca defansif orta saha olarak Beşiktaş’ı sırtında taşıyan Atiba. Dün gece ilk gol çok önemliydi ve Atiba kritik penaltıyı kullanma cesareti ve inisiyatifini de sergiledi.

Bir gün Atiba’nın heykeli dikilirse altına bilgi olarak “Beşiktaş için toplu ve topsuz ne gerekiyorsa yapabilen efsane” yazılmalı! İkinci penaltı pozisyonunun gelişmesini sağlayan yine attığı şahane diyagonal pasla Atiba’ydı.

Diaby zaman zaman sakarlık yapsa da etkili oynadı, kaleci Ersin kritik kurtarışlar yaptı, Elneny daha önceki sezonlarda Atiba’nın yaptıklarını yapmaya devam etti. Sergen Yalçın sezon ortasında göreve gelip büyük iş başardı lakin böyle kötü sezonda bile olsa 3.lüğün Beşiktaş için yeterli başarı olmadığını en iyi Sergen hoca biliyor ve bir dahaki sezon çok daha büyüğünü başarabilecek teknik direktörlük potansiyeline sahip.

Bu tabii ki Sergen hocaya malzeme olarak sadece domates ve su verip ondan lazanya pişirmesini beklemek anlamına gelmemeli!”

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.