haberkartali.net

TFF’den seyirci ve B takım ligi kararları

25 Ağustos 2020 - 17:47
Türkiye Futbol Federasyonu, Ekim ayından itibaren tedbirli ve sınırlı sayıda taraftarların statlara alınacağını ve takımların yedek, genç oyuncularının şans bulacağı B takım ligi kurulacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ekim ayından itibaren tedbirli bir şekilde normale dönme çalışmalarının başlayacağını açıkladı.

Resmi sitede yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır.

Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir.”

TFF ayrıca, uzun zamandır gündemde olan ve Premier Lig’deki Reserv Lig usulü, takımların yedek ve genç oyuncularının formda kalması amacıyla B Takım Ligi kurulacağını da duyurdu.

Açıklamada, lige yalnızca Süper Lig takımlarının başvurabileceği ve katılmak istemeyen takımların ligde yer almayacağı belirtildi.

Resmi siteden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Riva’da gerçekleştirdiği toplantıda B Takımlar Ligi kurulması kararı aldı.

Profesyonel statüde düzenlenecek ve Süper Lig takımlarının yer alacağı B Takımlar Ligi’ne katılım zorunlu değil isteğe bağlı olacak.

Bu ligde belirli kriterlerle Süper Lig kulüplerinin yerli ve yabancı futbolcuların yanı sıra genç oyuncuları forma giyebilecek.

Ligde sezonu şampiyon tamamlayan takıma 5 milyon, lig ikincisine 3 milyon, lig üçüncüsüne de 2 milyon TL ödül verilecek.

B Takımlar Ligi ile ilgili diğer detaylar daha sonra ilan edilecek.”

 

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.