haberkartali.net

Welinton gidiyor, yeni stoper yolda

10 Ağustos 2022 - 9:39
Brezilyalı stoperle 2 yıllık sözleşme için anlaşan Suudi Arabistan ekibi El İttifak, Beşiktaş’a 1 milyon euro bonservis teklif etti.

Rıdvan Yılmaz’ı Glasgow Rangers’a, Emirhan İlkhan’ı Torino’ya gönderen Beşiktaş, Welinton ile de yollarını ayırmaya hazırlanıyor.Brezilyalı stoper, Suudi Arabistan’ın El İttifak takımı ile anlaşmaya vardı.

Welinton, El İttifak’ın yaptığı yıllık 1.5 milyon eurodan 2 senelik sözleşme teklifini kabul etti. Suudi Arabistan’a gitmek isteyen 33 yaşındaki stoperin transferin gerçekleşmesi halinde geçen sezondan kalan 200 bin euro tutarındaki alacağını da Beşiktaş’ta bırakacağı öğrenildi. El İttifak’ın Welinton için Beşiktaş’a 1 milyon euro bonservis bedeli teklif ettiği belirlendi.

Siyah-beyazlıların 1.5 milyon euro istediği ve maddi konularda anlaşma sağlanması durumunda transferin resmen tamamlanacağı aktarıldı. Bir süredir sağ stoper arayışı içinde olan Beşiktaş, Welinton’un El İttifak’la anlaşması üzerine çalışmalarına hız verdi. Siyah-beyazlılar, Lyon’la sözleşmesi biten Jason Denayer ve Verona’da top koşturan Koray Günter’le ciddi olarak ilgileniyor.

Boşta olan Denayer’in imza parasının yanı sıra 2 milyon euro düzeyinde garanti ücret istediği ileri sürüldü. Kartal’ın taleplerinde indirim yapması halinde Belçikalı oyuncuyla anlaşabileceği iddia edildi. Siyah-beyazlılar, Koray Günter’i de cazip bir bonservis ve yıllık ücret karşılığında kadrosuna katmaya sıcak bakıyor. Yerli statüsünde oynayabilen Koray’ın yanı sıra Verona ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Haber Kaynağı: Milliyet

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.