haberkartali.net

“Şampiyonluk için kanatların skor yüküne ortak olması gerek”

05 Eylül 2020 - 10:10
Futbol yazarı Ali Ece, Beşiktaş-Antalyaspor maçını köşe yazısında değerlendirdi.

Futbol yazarı Ali Ece, Beşiktaş-Antalyaspor maçını Fanatik’teki köşe yazısında değerlendirdi.

Beşiktaş’ın bu sezon şampiyonluğa oynaması için iyi bir sağ bek ve lig ortalamasının üstünde bir santrfor alması mutlaka gerekli. Ancak şampiyon olması için bu tip transferler de yetmeyebilir: Beşiktaş’ın şampiyon olabilmesi için mutlaka kenar forvetlerinin geçen sezondan farklı olarak gol ve asist üretmesi yani skor yüküne ortak olması gerek. Bunun gerçekleşmesi için de Hasiç ve Atakan gibi yüksek potansiyelli gençlerin performans açısından patlama yapması gerekiyor.

Oğuzhan formda olunca…

Maçın hemen başında Hollanda’ya gittiği günden çok daha iyi bir mental ve fiziksel seviyede Beşiktaş’a geri dönen Oğuzhan’ın formda olduğunda Beşiktaş için nasıl belirleyici bir oyuncu olabileceğini bir kez daha gördük. Pozisyonu gole çeviren Atakan, gerçekten Beşiktaş taraftarlarına umut veren cinsten bir gol attı, geçen sezon benzer pozisyonlarda topun Boyd-Diaby veya diğer verimsiz kanat forvetlerin ayağında nasıl “söndüğü” herkesin malumu!

Larin, daha iyi döndü

Atakan ikinci golde de ideal bir kenar forvetin yapması gereken ofansif aksiyonu yaptı: Dar alanda gelişen oyunda iç forvet pozisyonundan kilit bir pas attı. Sonrasında tıpkı Oğuzhan gibi Beşiktaş’tan ayrıldığı seviyeden daha yukarıda Beşiktaş’a dönen Larin, şık bir asiste imza attı. Mensah’ın gol vuruşundan bile daha değerli olan, savunma arkasına gol vuruşu yapmak üzere ustaca sızmasıydı.

Utku, 2 maçtır fena değil

Roco, daha önceki sezonlara oranla göreceli olarak daha iyi en azından “daha az kötü”: Geriden oyun inşaasında daha etkili, bire birlerde de daha çabuk olsa gönül rahatlığı ile “daha iyi” yazabiliriz. Utku da iki maçtır hiç fena değil. Ersin, Utku, Rıdvan ve son olarak İlkay’ın gol atması derken Beşiktaş tarihinin en parlak genç yeteneği olarak ilk kez sahneye çıkan Sergen Yalçın yönetiminde gençler başka bir havaya büründü, bu tam da yönetimin hedeflediği şeylerden birisi. Yönetim bir de taraftarın beklentileri ile kendi hedefleri arasındaki optimum noktayı bulabilirse geçen sezondan daha iyi bir Beşiktaş izlememiz sürpriz olmaz!

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.