haberkartali.net

Ahmet Nur Çebi, transfer konusunda açıklamalarda bulundu

20 Haziran 2022 - 13:06
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ekonomik şartların uygun olması halinde Atiba Hutchinson'la sözleşme yenileyebileceklerini söyledi.

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi, sponsorluk anlaşması için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Siyah-beyazlı takımın transfer çalışmalarına değinen Ahmet Nur Çebi, Atiba Hutchinson ile sözleşme yenileyebileceklerini söyledi.

Ahmet Nur Çebi, Kanadalı oyuncuyla ilgili şunları söyledi, “Atiba sevdiğimiz, uzun yıllarını Beşiktaş’a vermiş ve katkı sağlamış bi oyunucu. TFF’nin yönetim kurulu toplantısındaki limit konusunda verdiği kararlar takımların önünü açmıştır. Aynı şekilde 8+3 yabancı kuralı, Atiba ile sözleşme yapma konusunda elimizi güçlendirmiştir. Kural olarak aşıldı ama ekonomik olarak da Atiba ile aşmamız gereken durum var. Atiba’nın da kabul edeceği bir süreç geçirirsek 1 yıl daha bizimle kalacaktır. Dünya kupasında oynamak istediğini biliyoruz. Beşiktaş’tan bir futbolcunun Dünya Kupası’nda oynaması da son derece önemli.”

“Forvet için alternatiflerimiz var”

Wout Weghorst’la ekonomik olarak anlaşma sağladıklarını belirten Çebi, forvet transferi için alternatifleri olduğunu söyledi, “Weghorst’tan henüz önemli bir geri dönüş alamadık. Kendisiyle ekonomik olarak el sıkıştığımızı söyleyebilirim. Başka oyuncularla ilgilendiğimizi ve alternatiflerimiz olduğunu belirtmek istiyorum. Kendisi olumlu dönerse ve başka bir isimle sözleşme imzalamamışsak görüşebiliriz. Tek alternatif Sörloth değil. Muleka gündemizde var ama tek alternatifimiz değil” dedi.

“Bu hafta bitebilir”

Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz’ın transfer durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunu Ahmet Nur Çebi, “Ersin’e talep var. Rıdvan’ın transferi btimek üzere. Rıdvan’ın transferinde ödemelerle ilgili sorunlarımız vardı. Bu hafta içinde biter diye düşünüyorum. Bu oyuncularımızın önlerini açmalıyız ve altyapıdan gelen oyuncularımza destek olmalıyız. Beşiktaş’ı Avrupa’da temsil etmeleri de ayrı bir gurur kaynağıdır.” dedi.

Ahmet Nur Çebi ayrıca, “Larin’le ilişkimiz söz konusu değil. Şu anda görüşmüyoruz ama yarın olabilir. Abdülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş listemizde.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: NTV Spor

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.