haberkartali.net

Beşiktaş, Alanyaspor’dan ‘yetiştirme bedeli’ istiyor

28 Eylül 2020 - 14:15
Beşiktaş'ta altyapı sorumlusu Mehmet Ekşi, Ocak ayında Beşiktaş'tan ayrılıp Alanyaspor altyapısına geçiş yapan Arif Boynuuzun ile ilgili açıklama yaptı.

Mehmet Ekşi‘nin açıklaması şöyle:

“Altyapımızdan her yıl 30’a yakın oyuncu çıkmaktadır. Bu oyuncuların gelişimlerini sürdürebilmeleri için teknik heyet onayı ile süre alabilecekleri takımlara gitmeleri gerekmektedir.

Geçmişte bedelsiz yapılan bu transferler, bu dönemde ilk defa büyük çoğunluğu olmak üzere kiralama metodu ile yapıldı ve yapılmaktadır.

Hatta bu sene, yine ilk defa gerçekleştirdiğimiz uygulama neticesinde, geçmişte altyapımızda kısa süreli oynamış, amatör statüde olan futbolcularımızın evraklarını, yetiştirme taleplerine bir sonraki satıştan yüzde talep ederek vermiş bulunmaktayız.

Alanyaspor altyapısına geçiş yapan Arif Boynuuzun ile ilgili kamuoyunda bilgi eksikliği nedeniyle yanlış yorum ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Arif Boynuuzun, Futbol Akademimizde 2015-19 yılları arasında eğitim almış, 2020 Ocak ayında kendisinin ayrılma isteği ve teknik ekibimizin onayı ile Alanyaspor altyapısına amatör statüde geçiş yapmıştır. Sporcunun Alanyaspor’da profesyonel futbol hayatına geçmesi için Kulübümüzün hakkı olan ‘Yetiştirme Tazminatı’ bedelinin tarafımıza ödenmesi gerekecektir. Aksi takdirde Alanyaspor Kulübü sporcuyu profesyonel yapamayacaktır.

Futbol Akademimizin dikkatle takip edilmesi Kulübümüz için büyük bir kazançtır. Bunun yanında, oluşturulmak istenen bilgi kirliliğini önlemek ve yanlış algıları ortadan kaldırmak amacıyla, akademimizde yaşanan oyuncu hareketleri ile ilgili gerekli bilgilendirme, transfer sezonu bittikten sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Haber Kaynağı: NTV

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.