haberkartali.net

Beşiktaş’tan Aboubakar’a şartlı teklif geldi

23 Eylül 2020 - 9:29
Rotasını yeniden Aboubakar’a çeviren Beşiktaş, Aboubakar'a “1 aydan fazla sakatlık geçirirsen, sözleşmen tek taraflı fesih olur” dedi.

Beşiktaş‘ta forvet transferi görüşmeleri her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. Burak Yılmaz gittiğinden bu yana birçok isimle temasa geçen Siyah-Beyazlılar, rotasını yeniden Vincent Aboubakar‘a çevirdi. Yaşadığı uzun süreli sakatlıklar nedeniyle Sergen Yalçın ve yönetimden bir türlü ‘geçer’ not alamayan Kamerunlu forvet için geçtiğimiz günlerde ilginç bir transfer görüşmesi gerçekleşti. Hem Beşiktaş kulübü hem de Aboubakar karşılıklı olarak birbirlerinden neler istediklerini açıkça dile getirdiler.

Teminatlı sözleşme

İlk istek Kamerunlu golcüden geldi. Sözleşmesine 50 milyon avroya serbest kalır maddesi koyan Porto ile sözleşmesini feshetmeye hazırlanan Vincent Aboubakar, Beşiktaş ile yaptığı görüşmede tek bir şartı masanın üstüne koydu; banka garantisi!.. Beşiktaş ile yapacağı 2+1 yıllık sözleşmede ödeme garantisi isteyen Aboubakar, bu ödemeleri banka kanalıyla garanti altına alarak “teminatlı sözleşme” imzalamak istediğini belirterek, “Bunun dışında sizden herhangi bir talebim olmayacak” ifadesini kullandı.

Kozlar karşılıklı

Beşiktaş yönetimi ise golcü oyuncunun bu talebi üzerine karşı hamlesini yaptı. Aboubakar’ın bu şartını değerlendirmeye alan siyah-beyazlılar, Kamerunlu golcüye kendi şartlarını sundu. Aboubakar’a “1 aydan fazla sakatlıklarında sözleşmeyi tek taraflı fesh etme hakkımız doğar” maddesini sunan siyah-beyazlılar, Kamerunlu futbolcunun özel şartlarla donatılan sözleşmeyi kabul etmesi durumunda bu hafta imzayı atacak. Şimdi gözler Aboubakar’ın yanıtına çevrilmiş durumda.

Rakamını indirdi

Porto’da 3 milyon avro kazanan Kamerunlu forvet, 1.5 milyon avroya imza atabileceğini belirtirken siyah-beyazlılar 750 bin euro önerdi. Suudi Arabistan’tan ciddi maaş teklifi alan Aboubakar ile 750 bin avro + ekstra başarı performansı üzerinden anlaşma yaptı.

Haber Kaynağı: Sabah

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.