haberkartali.net

Dorukhan Toköz’e yapılan teklif belli oldu

20 Ekim 2020 - 9:54
Siyah-Beyazlılar’daki geleceği yılan hikayesine dönen Dorukhan Toköz ’ün yeni anlaşma için istediği kontrat belli oldu.

Dorukhan Toköz, kulüpten 3 yıllık sözleşme ve toplamda 4.5 milyon Euro’luk (yaklaşık 42milyonTL) talepte bulundu. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin, “Beşiktaş’ta oynamayı istediği takdirde sözleşme imzalar. Aksi takdirde ise Allah yolunu açık etsin” sözlerini kullandığı oyuncu için yönetim ise 2+1 senelik kontrat ve toplamda 18 milyon TL önerdi.

Geçen hafta Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında Milli orta saha oyuncusuyla ilgili olarak bir soruya, “Beşiktaş’ta futbol oynamak isteyen herkese kapımız açık. Beşiktaş’ta top oynamak istemeyen kimseyle ise işimiz olmaz. Dorukhan, Beşiktaş’ta top oynamayı istediği takdirde sözleşme imzalayacaktır. İmzalamadığı takdirde, oynamak istemediği takdirde ise Allah yolunu açık etsin” diyen Başkan Ahmet Nur Çebi, net bir tavır ortaya koymuştu. Bu sözlerin ardından özel açıklamalarda bulunan Dorukhan’ın menaceri Ahmet Bulut, “Asbaşkan Emre Kocadağ’la görüşüyoruz. Anlaşırsak neden gidelim” demişti. FANATİK, taraflar arasındaki sözleşme pazarlığının detaylarına ulaştı.

Görüşmeler tıkandı

Kara Kartal’a 2018-19 sezonunun başında Eskişehirspor’dan gelen ve sezonluk 350 bin Euro’ya oynayan 24 yaşındaki futbolcunun, Beşiktaş’tan ilk yıl için 3,5; ikinci dönem için 4,2; üçüncü sene için de 5 kat zamlı maaş talebinde bulunduğu ortaya çıktı. Siyah- Beyazlı yönetimden birinci senesi 1 milyon 250 bin Euro (11.6 milyon TL) diğer iki yılı da 250 bin Euro periyodik artışlı 3 dönemlik kontrat isteyen 24 yaşındaki futbolcuya, Beşiktaş’ın ise 6 milyon TL’den (645 bin Euro) 2+1 senelik sözleşme önerildiği belirtildi. Tarafların belirlediği rakamların arasında neredeyse uçurum olması sebebiyle görüşmelerin tıkandığı ifade edildi.

Haber Kaynağı: Fanatik

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.