haberkartali.net

“Golden önce ofsayt var”

19 Eylül 2022 - 18:28
Eski hakem Deniz Çoban, İstanbulspor - Beşiktaş karşılaşmasının detaylarını ve hakemlerin performanslarını değerlendirdi.

Deniz Çoban, İstanbulspor – Beşiktaş maçını Fanatik‘e değerlendirdi.

“Maçın 6. dakikasında birçok problemin bir arada olduğu bir pozisyon yaşandı. Hakem Zorbay Küçük, Duhan’ın Weghorst’a tehlikeli harekette bulunduğunu işaret ederek bir endirekt serbest vuruş kararı verdi. Ancak bu faulün öncesinde Weghorst ofsayt pozisyonundaydı. Bu faulden önce bayrak kalkmalı ve İstanbulspor ofsaytla oyuna başlamalıydı. Bir diğer ayrıntı ise şuydu. Bir faul kararı verildiyse, pozisyonda Duhan’ın rakibine teması vardı, hakem endirekt değil direk serbest vuruş vermeliydi. Bu pozisyonda yardımcı hakem de hakem de hatalıydı.

Hatalar zinciri üst üste geldi. Ancak endirekt serbest vuruşu direk kaleye vuran N’Koudou ve kaleye girse gol verilmeyecek olan şutu kurtarmaya çalışan ve gole sebep olan kaleci Jensen; burada en az hakem kadar hatalı hareket etmiş oldular. Süper Lig seviyesindeki iki oyuncu olarak kuralı bilmemeleri, hakemler kadar eleştirilecek bir durumdu.”

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.