haberkartali.net

“Kasırga gibi dağıttılar”

02 Mayıs 2021 - 17:25
Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş - Hatayspor karşılaşmasının detaylarını ve futbolcuların performanslarını değerlendirdi.

Mehmet Demirkol, Beşiktaş – Hatayspor karşılaşmasını Fanatik‘e değerlendirdi.

“Hatay’da Ribeiro ve Aabid topu yönlendirme açısından büyüklerde oynayacak seviyedeler. Ama bütün orta saha presi onlara ihale edilmiş durumda. Stoperler dışında prese katkıda bulunan oyuncu yok. Topa sahip olunduğunda, bu belli bir tempoya kadar ligde sorun yaratmıyor. Çünkü öndeki 4’lü, güçlü, hızlı ve yetenekli. Dolayısıyla rakip buraya en az 6 oyuncu bağlamak zorunda. Hatay açısından karşılığı olan bir risk. Dünkü Beşiktaş’ın orta saha dinamizmi ve akın şiddetine karşı bu narin bağlantılar çöktü. Yüzdeli isabet de gelince maç 15. dakikada bitti. Kasırga gibi dağıttılar rakibi. Ve ritmi düşürmeden tarihi bir fark yaptılar.

Sergen Yalçın’ın başarısı

Tabii bu farkı yapan ekibe bakmak lazım. Dün sahadaki Beşiktaş kadrosunu oluşturan oyunculara yani. Bir yıl önce bu 11’deki oyuncuların Beşiktaş ilk 11’indeki varlıklarına farklı sebeplerle de olsa itiraz edebilirdiniz, kimse de itiraz etmezdi. Kaledeki Ersin’den en ilerideki Larin’e kadar bireysel ilerlemeye ve bunun ekip hedefiyle uyumuna ancak saygı durulur. Sergen Yalçın’ın bu başarısı futbolculuğundaki tüm başarılarının ilerisinde.”

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.