haberkartali.net

Koray Günter transferinden kötü haber geldi

12 Ağustos 2022 - 10:28
Verona, Koray Günter transferi için Beşiktaş'tan 2-2.5 milyon Euro arası bonservis isteğiyle yaşadı ve transfer rafa kalktı.

Beşiktaş‘ta beklenmedik bir gelişme yaşandı. Siyah-Beyazlılar, Welinton’ın gidişine hazırlık yapıp kadrosuna katmak istediği Koray Günter konusunda uçuk rakamlarla karşılaştı. Yerli kuralında da elini biraz olsun rahatlatmasını beklediği 27 yaşındaki savunmacının siyah-beyazlılardan çok yüksek maaş talebinde bulunduğu belirtildi.

Beşiktaş’ın 750 bin Euro’luk önerisinin neredeyse iki katını talep ederken, Hellas Verona da 2-2.5 milyon Euro arası bonservis istedi. Hem Koray hem de Verona tarafının isteklerini abartılı bulan Beşiktaş yönetimi transfer görüşmelerini durdurdu. Siyah-beyazlı idareciler ortaya çıkan bu durumun Türkiye’de uygulanan yerli oyuncu zorunluluğundan kaynaklandığını ifade ediyor. Üç yerliyi bulma noktasında sıkıntı yaşayan siyah-beyazlılarda stoper için yeni rotanın Türk olması çok zor görünüyor.

Koray Günter bugüne kadar iki kere bonservisiyle transfer yaptı. 2013-14 sezonunda Borussia Dortmund’tan 2.5 milyon Euro’ya Galatasaray ‘a gelen Koray, 2018’de bedelsiz olarak Genoa’ya gitmişti. 27 yaşındaki futbolcu 2020’de de 2.4 milyon Euro’ya Hellas Verona’nın yolunu tuttu ve bonservisine ödenen ücretlerin toplamı 4.9 milyon Euro oldu.

Haber Kaynağı: Sabah

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.