haberkartali.net

Vida gerçeği ortaya çıktı

29 Eylül 2020 - 9:27
Beşiktaş'ta kalmayı seçen Hırvat stoper Vida, yönetimin aksi yöndeki baskısı nedeniyle kendini futbola veremedi.

Beşiktaş’ın Konya bozgunu, takım içindeki sorunları derinleştirirken Vida cephesindeki gelişmeler de can sıkacak cinsten. 4-1’lik yenilgide pek çok hata yapan, bir de penaltıya sebebiyet verdiren Vida‘nın konsantrasyon kaybı yaşadığı bildirildi. Takımın en önemli oyuncusu olarak öne çıkan stoperin ‘git’ baskısından etkilendiği belirtildi.

Bonuslarla birlikte yıllık 4 milyon avroyu aşkın para kazanan tecrübeli savunmacının yönetimin tavrından dolayı sıkıntılı olduğu öğrenildi.

Çare aranıyor

Vida, sezon başından bu yana kendisine yapılan indirim tekliflerini geri çeviriyordu. Bu nedenle yönetim, Hırvat stopere, “Bonservisini verelim istediğin takıma git. Maaşın bütçemizi aşıyor” baskısı yapıyordu. İstanbul’a yerleşen, burada aldığı ücretin altındaki tekliflere de sıcak bakmayan oyuncu ise Beşiktaş’tan gitmek istemediğini açıkça söylüyordu.

Bu ortamda saha içine odaklanamayan Vida’nın dengesinin bozulduğu ve performansının düştüğü görüldü. Yönetim soruna çare arıyor.

Lens ve Umut da kadro dışı kaldı

Öte yandan Isimat Mirin ve Douglas‘tan sonra Beşiktaş’ta iki yeni kadro dışı daha resmileşti. Sergen Yalçın’ın talebi üzerine yönetim, Umut Nayir ve Jeremain Lens‘i kadro dışı bıraktı.

İki oyuncu, bireysel antrenmanlar yapacak.

Umut 800 bin avro, Lens ise 1.9 milyon avro yıllık ücret alıyor.

Bu oyuncular, takım harcama limitine yük olmaya devam edecek.

Haber Kaynağı: Sözcü

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.