haberkartali.net

Voltajı düşük

21 Nisan 2021 - 10:20
Futbol yorumcusu Ali Ece, Sivasspor - Beşiktaş karşılaşmasının detaylarını ve teknik direktör performanslarını değerlendirdi.

Ali Ece, Sivasspor – Beşiktaş karşılaşmasını Fanatik‘e değerlendirdi.

“Son 5 maçta Alanyaspor karşılaşmasının ilk 45’i hariç Beşiktaş’ı liderliğe taşıyan oyun temposu ve kalitesi sahada yok gibi. Aboubakar olmayınca, kalanlar özellikle mental ve fizik açıdan yorgun olunca Beşiktaş en değerli gücünden mahrum kalıyor ve puan kaybediyor!

Beşiktaş, yüksek voltajlı bir oyun oynayarak liderliğe yükselmiş, puan farkını açmıştı. Son 5 maçta ise Alanyaspor karşılaşmasının ilk 45’i hariç Beşiktaş’ı liderliğe taşıyan oyun temposu ve kalitesi sahada yok gibi. Aboubakar olmadığında zaten kafadan voltaj düşüyor çünkü Aboubakar’ın solundaki Larin’in performansı ile Aboubakar olmayınca ortaya geçen Larin’in performansı arasında dağlar kadar fark oluyor. Bu arada Larin merkez forvette elinden geleni yapıyor ancak performans kalitesi bazında soldayken elinden gelen çok daha fazlası!

Ghezzal, Ljajic’le etkili

Formda Sivasspor karşısında Beşiktaş, ilk yarıda sadece 4 kez rakip ceza alanında topla buluşabildi çünkü topu zaten öne taşıyamadı. Sakatlanmadan önce son maçlarında Beşiktaş’ı öne taşıyan Oğuzhan’ın yokluğunda en azından Ljajiç devreye girmek zorunda. 70’te Ljajiç oyuna dahil oldu ama bu kez Ghezzal çıktı. Bu sezon Ljajiç’in göreceli olarak fena oynamadığı birkaç maçta hep sağında Ghezzal ile aynı futbol dilini konuştuğunda Beşiktaş Ljajiç’le de etkili oynayabiliyordu.

Adale sorunu yaşadı

76’da ışıklar gitti, oyuncular oynamayı tercih etti hatta 86’da Larin’in arka adale sorunu yaşadığı için gidemediği pozisyonda maçtaki en iyi seri tek pas sekansını yakalayıp pozisyona girdi. Son 5 maçta Beşiktaş’ın çok iyi oynadığı tek devre olan iç sahadaki Alanyaspor maçında buna benzer 5 pas sekansı ile pozisyon geliştirmişti. Bunlar aslında Beşiktaş’ın en değerli ofansif kolektif gücüydü. Aboubakar olmayınca, kalanlar özellikle mental ve fizik açıdan yorgun olunca Beşiktaş en değerli gücünden mahrum kalıyor ve puan kaybediyor!”

Haber Kaynağı: haberkartali.net

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.