haberkartali.net

“Yalan ve bilinçli saldırı var”

02 Ekim 2020 - 12:04
Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer yapılmadığı yönündeki iddialara sert çıktı. Çebi, "Eleştiriye evet, ama yalana, dolana, saldırılara hayır" ifadelerini kullandı.

Teknik heyetin talepleri doğrultusunda çok sayıda transfer yaptıklarını aktaran siyah-beyazlı kulübün patronu şunları söyledi: “Tabii ki eleştiri olacaktır, ancak haksız eleştirilere, yalanlara ve bilinçli yapılan saldırılara artık isyan ediyorum. Efendim, neymiş biz transfer yapmıyormuşuz? Bu nasıl bir yalandır, iftiradır. Hocamız şu ana kadar kimi istediyse aldık. Örneğin Nsakala, Welinton, Mensah, Josef, Gökhan Töre, Aboubakar, Montero ve Atakan’ı kadromuza kattık. Bunlar transfer değil mi?”

“Tutturmuşlar Burak Yılmaz diye”

“Tutturmuşlar Burak Yılmaz diye… Tamam iyi golcü, ona lafımız yok. Artı gidenin arkasından konuşmak bana yakışmaz. Ancak Aboubakar’ın Burak’tan aşağı bir golcü olmadığını düşünüyorum. Şimdi soruyorum Aboubakar, Burak’tan kötü golcü mü Allah aşkına? Her yönüyle hazır bir Aboubakar, Burak’ı aratmaz, merak etmeyin. Konya maçının ikinci yarısında bunu gördük. Nsakala’ya çok yükleniyorlar, ama Trabzonspor maçındaki performansını göz ardı ediyorlar.”

“Bilinçli saldırı var”

“Eleştiriler doğruları bulmak adına yapılır, buna asla karşı çıkmam. Gelin görün ki, gerçeklerden uzak, bir sürü yalan ve bilinçli saldırı var. Gerçekleri göz ardı ediyorlar, saldırıyorlar. İşte buna karşıyım, bu saldırıları kimlerin yaptırdığını camia iyi biliyor. Kaldı ki iş yapılan yerde hatalar elbette olacaktır. Biz hata payımızı sıfıra indirmek için çalışıyoruz. Dış transferde alınan oyunculara baksınlar, sonra bu yalanlara başvursunlar… Transfer çalışmalarımız henüz bitmedi, devam ediyor. Artı kiralık giden ve takıma dönen oyuncularımızı da unutmayalım. Şunu söyleme hakları var; ‘hatalı’ desinler, ama ‘transfer yapılmadı’ yalanını söylemesinler. İşte ben buna isyan ediyorum, ayıptır, kötü niyettir. Bunları onaylamam asla söz konusu olamaz.”

“Vida güya etkilenmiş”

Başkan Ahmet Nur Çebi, 4-1 mağlup oldukları Konyaspor maçında inanılmaz hatalar yapan Domagoj Vida’nın durumunu da değerlendirdi.

Yıllık 3.4 milyon avro kazanan Hırvat stoperin moralinin bozuk olduğu haberlerine tepki gösteren Çebi, “Efendim diyorlar ki Vida’nın morali bozuk! Niye? Güya benim indirimle ilgili konuşmalarımdan olumsuz etkileniyormuş. Ben bu kulübün başkanıyım, tabii ki ekonomiyi de düşünmek zorundayım. Sadece Vida’dan değil, tüm takımdan indirim istedik. Niye? Çünkü ödenemeyecek rakamlar var. Biz bunları ödeyemezsek, onlar mutsuz olurlar. Vida’nın aldığı ücret ortada. Profesyoneller bu tip konuşmalardan etkilenmezler, topunu oynarlar. Vida’ya bu rakamları ödemeyeceğimizi söyledim, hatta istiyorsa gidebileceğini ve kendisine kolaylık sağlayacağımızı belirttim. Ben başkanım her futbolcumla konuşma hakkım var” dedi.

“Hocamızın abisiyim”

Sergen Yalçın’ın Kovid-19 nedeniyle üç maçta kulübede yer alamadığını hatırlatan Başkan Çebi, deneyimli teknik adamla sürekli görüş alışverişi yaptığını aktardı. Beşiktaş’ın patronu, “Tabii ki bu tablo takımı olumsuz etkilemiştir. Sergen Yalçın bizim hocamız, Beşiktaşımızın evladı, ben de onun abisiyim. Haftada bir gün de olsa onunla bir araya gelmemin ne sakıncası ne olabilir? Artı bir başkanın teknik direktörle her hafta toplantı yapmasından doğal ne olabilir? Tabii ki bu tip toplantıların sık sık yapılmasına şiddetle karşıyım. Öyle soyunma odalarına inecek bir başkan tipi asla değilim. Ümraniye’nin olası sıkıntılarını hocadan dinlemek, onlara çare bulmak benim asli görevimdir” diye konuştu.

“Hiçbir şüphem yok”

Başkan Çebi, futbol takımının uyum sorununu aşmak için zamana ihtiyaç duyduğunu belirterek, gelecekten umutlu olduğunu bildirdi. Kulüp dergisinin ekim sayısındaki yazısında camiaya seslenen Çebi, “Sergen Yalçın hocamızla güzel bir uyum içinde çalışarak futbol takımımızı yeni sezona hazır hale getirdik. Takımımızın bu süreçte elbette kaybedeceği puanlar olacaktır. Fakat bu sezon ligin daha da uzun soluklu olacağını ve futbolcuların tekrar bu ritme ayak uydurmaları için zamana ihtiyacı olduğunu da hesaba katmamız gerek. Günün sonunda, elimizden gelenin en iyisini yapmış olacağımızdan ve güneşli günlere ulaşacağımızdan hiçbir şüphem yok, sizlerin de olmasın” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Milliyet

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.