haberkartali.net

Mensah transferini sözleşmedeki bir madde engelledi

03 Ağustos 2020 - 7:40
Bernard Mensah’ın sözleşmesinde yer alan 'pay' maddesi, Ganalı futbolcunun transferini neredeyse ‘imkansız’ hale getirdi.

Atletico Madrid geçen yıl 3.8 milyon avroya Kayserispor’a sattığı Bernard Mensah‘ın sözleşmesine, “Bir sonraki satışından yüzde 40 pay ödenir” maddesi koydurdu. Bu da futbolcunun sadece bonservis maliyetini 5 milyon 320 bin avroya çıkardı.

Kayserispor’da sergilediği performansla Galatasaray ve Beşiktaş’ın transfer listesine giren Bernard Mensah’ın sözleşmesinde yer alan bir madde Ganalı futbolcunun transferini neredeyse ‘imkansız’ hale getirdi.

Ganalı futbolcuyu 2015 yılında 6 milyon avroya Vitoria Guimaraes’ten alan ve geçen yıl 3.8 milyon avroya Kayserispor’a satan Atletico Madrid, sözleşmeye ayrıca ‘bir sonraki transferinde satış bedelinin yüzde 40’ı oranında pay ödenir’ maddesi koydurdu.

Gözbaşı: Aldığımız rakama satarız

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, geçtiğimiz günlerde Mensah’a talip olan Galatasaray ve Beşiktaşlı yöneticilerle görüştü. Gözbaşı, Atletico Madrid’e olan borçlarını henüz ödeyemediklerini belirtip, “Bizim futbolcudan para kazanma gibi bir düşüncemiz yok. Aldığımız rakama satmaya hazırız. Ancak sözleşmeden kaynaklanan bir de yüzde 40’lık pay var. Bu da 1 milyon 520 bin avro tutuyor. Atletico Madrid’e olan toplam borcumuzu karşılarsanız Mensah’ı alabilirsiniz” dedi.

1.1 milyon avro garanti para alıyor

Başkan Gözbaşı’nın bu sözleri, Mensah’ı almak isteyen kulübün bonservis için 3.8 milyon avro değil, 5 milyon 320 bin avro ödemesi gerektiğini ortaya koydu. Söz konusu rakama, futbolcunun Kayserispor’da kazandığı yıllık 1.1 milyon avro garanti ücret de eklenince bu transferin maliyetinin tahmin edilenden çok daha yüksek bir rakama çıkacağı gerçeği ile yüz yüze kalındı.

Gerek Galatasaray gerekse Beşiktaş’ın bu maliyet nedeniyle Mensah transferini beklemeye aldığı ifade edildi.

Haber Kaynağı: Sabah

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Copyright 2019 HaberKartalı. Tüm hakları saklıdır. Fivi Yazılım
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.